Sıralama seçin
Toplam 507 ürün görüntüleniyor.

MOTOSİKLET KASKLARI

Motosiklet sürücülerinin, sürüş anında ne kadar hızlı veya ne kadar yavaş olsa da kask takma zorunlulukları vardır. İsterseniz bir motosiklet sürücüsü olarak hız tutkunuz olsun isterseniz kurye olun motosiklet kullanım amacınız ne olursa olsun oluşabilecek kazalarda özellikle kafa darbesinden korunabilmek için bir motorcu kaskı takmanız gerekir.

Peki, motosiklet kaskı alırken neye dikkat etmeliyim? Diye soruyorsanız hemen elinize bir mezura alarak bu işleme başlayabilirsiniz.

Öncelikle kafa ölçünüzü almanız gerekir. Oluşabilecek kazaları minimuma indirmek için dikkatinizin dağılmaması ve kendinizi rahat hissetmeniz burada ki en önemli noktalardan biridir. Kaskınızı taktıktan sonra kafanızı sağ ve sol tarafa çevirerek doğru kaskı seçip seçmediğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer kafanız motosiklet kaskı içinde dönüyorsa bir küçük bedenini tercih edin. Kafa ölçüsünü nasıl alacağınızı sitemizin beden kılavuzu kısmından görebilirsiniz.

Motorcu kasklarının havalandırma özelliğine de dikkat etmeniz gerekir. Uzun süre motosiklet kullanmak zorunda kalırsanız kafanızın havasız kalması sizin huzursuz olmanıza yol açar. Bu noktada dikkat etmeniz gereken havalandırma özelliğinin etkili olduğu bir motosiklet kaskı tercih edebilmektir.

Çizilmelere karşı dayanıklı olacak bir kask camı seçiminiz olsun. Yüzünüze gelecek olan etkenlerden ve rüzgardan korunmak için kullanacağınızın kask camının kaliteli ve buğulanmaya karşı özellikte olması gereklidir. Görüş açınızın bozulmayacağı kask camı ve motorcu kaskı seçiminiz belki de şuan sizin hayatınızı kurtarıyor olabilir. Çeşitli, güvenilir ve uygun fiyatlı motosiklet kaskı modelleri için motosiklet kaskları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.