Sıralama seçin
Toplam 111 ürün görüntüleniyor.

MOTOSİKLET MONT VE CEKET

Motosiklet sürücüsü için kaskın önemi ne kadar büyük ise motosiklet montu da bir o kadar önem taşır. Yani sadece kask takarak dış etkenlerden korunamayız. Özellikle olumsuz hava şartlarında motosiklet montu kullanmanız sürüş güvenilirliğinizi arttırır ve hasta olmanızı minimuma indirir.

Alacağınız motosiklet montunun göğüs, sırt ve kol bölgesinde koruma olmasına özen gösterin. Eğer aldığınız motosiklet montunun korumaları yok ise ek olarak korumalıklar alıp kendiniz ekleyebilirsiniz.  Motosiklet montunuzun vücudunuza tam oturduğundan emin olun. Sürüş esnasında korumalarınız yerinden kaymamalıdır.

Motosiklet montu nedir neye göre alınır? Sorusunu duyar gibiyiz.

Yazlık motorcu montu ve kışlık motosiklet montu olmak üzere en az 2 adet motosiklet montu tercih etmeniz gerekir. Yazın tercih edeceğiniz montun hava giriş – çıkış kanallarının iyi olduğundan emin olun. Sizi huzursuz etmeyecek nefes alabilen motosiklet montu sürüş güvenirliğiniz için en doğru karar olacaktır.

Kış ayının olumsuz hava şartlarından korunmak için su geçirmez montlar, deri motosiklet montları tercih edebilirsiniz.  Montun üzerindeki korumalıklar ile beraber bir kaza sonucunda sizi darbelerden korumayı sağlayacaktır.

Hayati organlarımızın birçoğu göğüs bölgemizde yer almaktadır. Motosiklet montu kullanımının önemi hem hava şartlarından korumak hem de olası bir kazada darbe almanızı önlemektir.

Motosiklet montu almak için ilk öncelikle göğüs bölgenizi ölçmeniz gereklidir. Hangi beden almanız gerektiğini sizlere beden kılavuzu bölümünde anlattık.

Kaliteli ve güvenli bir sürüş için motosiklet ceketleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.